Pratik Bilgiler Sağlık

incir kürü

İncir kürü nedir ? İncir kürü ne için kullanılır? Hepsinin cevabını biraz sonra sitemizden öğreneceksiniz… 🙂 Hep birlikte incirin ve incir kürünün faydalarından bahsedelim.

incir kürü

İncir kürünün faydalarından bahsedecek olursak bunlardan bir tanesi doğal yoldan hamile kalmayı sağlıyor. Nasıl oluyor derseniz  incir kürü yumurta rezervi azalmış ve yumurta gelişimi yavaşlamış olan yumurtalarınız üzerinde etkilidir. Öncelikle adet düzeniniz bozuksa bunun için önce soğan kürü uygulayıp düzenleyiniz.

Hazırlaması gayet basit olan incir kürü aynı zaman da hamilelik  için önemli olan aşamalardan biri olan yumurta çatlatma problemi çeken bayanlarımız için incir kürü çok faydalıdır. Aynı zamanda incir kürü hamile olan kadınların sütünü artırır. Adet günü 30 gün ve üzeri olan bayanlar ise havuçla karıştırarak kullandıklarında daha faydalı olur. Gelelim incir kürünün yapılışına… 

İncir kürü nasıl yapılır?

İncir kürü için yarım litre kaynamakta olan klorsuz suya yada hazır suya 15-16 adet kuru inciri ilave ediniz. 20 dakika ağzı kapalı bir şekilde kaynatınız. İnciri atmadan önce iyice yıkayıp pudrasından arındırınız. 20 dakika kaynadıktan sonra ılımasını bekleyelim ve ılıyan incir kürümüzü süzelim. İnci kürümüzü süzüp 2 ye bölelim yemeklerden 15 -20 dakika  önce aç karnına içelim.

incir kürü

İncir kürünün uygulama şekli

İncir kürü  için ilk ay 21 gün uygulanıp 7 gün ara verilir. Daha sonra tekrar 21 gün uygulanır 7 gün ara verilir. Yani bu kürün toplam uygulama süresi 42 gündür. Ayrıca bu 42 güne verilen 7 günlük aralar dahil değildir. Şunu da hatırlatmalıyım ki incir kürünü her gün düzenli olarak yapmanız gerekmektedir.  incir kürüne başlamak için adet bitim tarihinizi beklemeniz daha iyi olur. 

Yazar Hakkında

Gamze Bozkurt

Maliye mezunu, evli ve mutlu :)

Yorum Yaz

Yorum Yazmak İçin Tıkla

Facebook’tan Takip Edin !