Hamilelik

HAMİLE KALMANIN YOLLARI

Aslında gerçek hayatta bebek sahibi olmak istenildiği kadar kolay değildir. Bunun içinde gerekli olan bazı şeyler vardır. Evet bende size kısaca bunlardan bahsedeğim. Sizlerde hamile kalmanın yolları ? Nasıl daha çabuk hamile kalırım diyorsanız tam olarak aradığınız şey aşşağıda 🙂

AYIN HANGİ GÜNÜ HAMİLE KALMA ŞANŞI YÜKSEKTİR ?

Tabi ki bu günü hesaplamak için adet gününüzü takip etmeniz gerekmektedir. Hamile kalmanın gerçekten yüksek olduğu dönem yumurtlama gününe yakın günlerdir. Kısaca yumurtlama gününüzü hesapladıktan sonra ortalama yumurtalama gününe yakın 3-4 gün önce ve yumurtlama gününüzden 3-4 gün sonra olarak daha sık cinsel ilişkide bulunursanız bu sizin hamile kalma şansınızı artıracaktır. Örneğin 28 günde bir regl gören bir kadında yumurtlama günü 14. gündür. Yani 10 ile 15 i arasında hamile kalma olasılığı çok yüksektir. Bu süre zarfında her gün ilişkiye girmek sperm sayısını azaltacağı için 2 günde bir ilişki önerilir

Yumurtlama (ovülasyon) günü nasıl hesaplanır : Adeti düzenli olan kadınlar da yumurtlama adet kanaması başlamadan yaklaşık 14 gün önce gerçekleşir, yumurtlama gününü tespit etmenin en kolay yolu budur. Bu hesapla adet dönemi 28 gün süren bir kadında yumurtlama adetin 14. günü olur, adet kanamasının başladığı ilk günden sayarak 14. güne denk gelir tahminen.

Eğer ADETİNİZ DÜZENSİZ ise yumurtlama gününüzü hesaplamanız çok zordur. Bunun için eczanelerde satılan ovülasyon testlerini alıp kullanabilirsiniz. Yalnız şunu söylemeliyim ki testlerin %100 bir güvenirliği yoktur.

NE SIKLIKLA CİNSEL İLİŞKİYE GİRİLMELİ ?

Hafta iki kez düzenli ilişki normaldir. Tabiki üç ve daha fazlası cinsel ilişki hamile kalma şansını yükseltecektir. Haftada bir kez ve hiç ilişkiye girmemek hamile kalma olasılığını da düşürecektir ve hamile kalma süresini uzatacaktır.

KOLAY HAMİLE KALMAK İSTEYEN ANNE ADAYININ GÖREVLERİ

Kolay hamile kalmanın yollarını arayan anne adaylarının da kendine dikkat etmesi gerekmektedir. Uyku düzenini koruması, düzenli beslenmesi ve stresten uzak durması gerekmektedir. Sigara veya alkol kullanıyorsa bırakması ve kötü alışkanlıklarından uzak durması gerekmektedir. Yakın zamanda doktora gidip muayene olması hamile olmasına engel bi durum olup olmadıgını kontrol ettirmeli var ise tedaviye başlamalıdır.

HAMİLE KALMAK İÇİN HANGİ POZİSYON SEÇİLMELİ ?

Hamile kalmayı kolaylaştıran pozisyonlardan biri ”misyoner” (erkeğin üstte olduğu) pozisyonudur. Kolay hamile kalmanın yolları ndan biride ilişki sonrası en az 15 dakika belinizin altına yastık koyarak beklemelisiniz. Böylece spermler dışarıya hareket edemez ve çok daha fazla sperm içeride kalmış olur.

Kolay hamile kalmanın yolları ndan diğer bir pozisyon ise diz dirsek pozisyonundaki cinsel ilişki poziyonudur. İlişki sonrasında sırt üstü yatarak, spermlerin içerde beklemesini sağlayın.

NOT: Ayakta, oturarak veya erkeğin altta olduğu pozisyonlar spermin vajina dışına akışını hızlandırdığı için hamile kalmak için uygun cinsel pozisyonlar değildir.

Yazar Hakkında

Gamze Bozkurt

Maliye mezunu, evli ve mutlu :)

2 Yorumlar

Yorum Yazmak İçin Tıkla

  • Size birşey sormak istiyorum konuyla ilgili araştırma yaparken gördüm siteniz yeniye benziyor cevap verirsiniz diye düşündüm birçok site cevap vermedi. Eşim geciktirici kullanıyor ve uzun zamandır korunmasakta sonuç alamadık bunun bir zararı varım yani kullandığı ilacın

    • Olmaz… Fakat geciktiricinin içerisindeki maddeden dolayı bir problem olmuş olabilir. Uzun zamandır korunmadığınızı belirtiyorsunuz. 6-7 ayı geçti ise size en yakın zamanda bir doktora gidip muayene olmanızı tavsiye ederim gerekli önlemler için kontrol şart hem de sorunuz için daha doğru bilgiyi sizi muayene ettikten sonra doktordan öğrenebilirsiniz..

Facebook’tan Takip Edin !