Güzellik

Gençliğin ve güzelliğin sırrı

Evet sizin için gençliğin ve güzelliğin sırrı nı bulduk. Elbette sizin de etrafınızda vardır 45-50 yaşında olupta 25-30 yaşında gibi görünen insanlar. Bu insanların gençliğin ve güzelliğin sırrı aslında tam olarak ASPİRİN+LİMON evet yanlış okumadınız 🙂 Sizde cildinizin görünüşünüzün olduğundan en az 10-15 yaş daha küçük göstermesini istemez miydiniz? İsterim dediğinizi duyar gibiyim o halde okumaya devam ederek hayalinize kavuşabilirsiniz.

Güzelliğin ve gençliğin sırrı
Güzelliğin ve gençliğin sırrı

Genç ve güzel bir görünüm kazandıran ASPİRİN ve LİMON maskesi öncelikle ne işe yarıyor ? nasıl kullanılır? bunları öğrenelim. Aspirinin içerisinde ki salisilik asit cildin yapısını düzenler. Limon suyu ise Antibakteriyel olduğu için  yani içerisinde asit bulundurduğu için cilt lekelerine iyi geliyor. Aspirinle ve limonla yapılacak her maske cildi güzelleştirir. Şimdi ise gelelim  gençliğin ve güzelliğin sırrına…

LİMON VE ASPİRİN MASKESİ YAPILIŞI

6 adet aspirin,

1 adet limon,

bal,

zeytin yağı (kuru ciltli olanlar için),

çay sodası

HAZIRLANIŞI: Öncelikle 6 (altı) tane aspirini güzelce eziyoruz. Aspiriniiyice ezdikten sonra 2 yemek kaşığı limon suyunu ekliyoruz. İkisini iyice karıştırdıktan sonra 2 çay kaşığı bal ekliyoruz. Eğer kuru bir cilt yapısına sahipseniz 2 çay kaşığıda zeytin yağı ekleyin. İyice karıştırdıktan sonra hepsini yüzümüze uyguluyoruz. İsterseniz sadece sivilcelerin üzerine ya da sivilc lekelerinize de uygulayabiliriz.  Maske cildimiz de yarım saat kaldıktan sonra nemli bir bez yardımıyla temizleyelim. Bu maskeye cildinizin ihtiyacına göre haftada 3 kez uygulayabilirsiniz.

Limon ve aspirinle yapılan diğer maskeler;

Aspirin bal limon maskesi,

Malzemeler:

  • 5 adet Aspirin tableti
  • Yarım bardak su
  • 1 adet limon
  • 1 yemek kaşığı bal

YAPILIŞI:Limon dilimlerini kabuğuyla birlikte bir kaseye rendeleyin. Üzerine Aspirinleri suyla ezerek ekleyin. Bu karışımın içine  balı ekleyin. Elde ettiğiniz balsam kıvamlı maskeyi cildinize, sivilce ve leke sorunu olan bölgelere uygulayabilirsiniz. 20 dakika kadar cilt yüzünüzde kalabilir. Sonra ise ılık suyla yıkayın. Cildinizin gençleştiğini, güzelleştiğini, hava almaya başladığını ve sivilcelerden temizlendiğini zamanla yaşayarak görebileceksiniz.

NOTAspirin ve limon maskesi kullananlar özellikle bal eklenmesi konusunda ısrar ediyorlar. Çünkü maskeyi kullananlar belirtiyor ki cildin nemlendirilmesin de bal mükemmel bir işlev görüyor.

 

Yazar Hakkında

Gamze Bozkurt

Maliye mezunu, evli ve mutlu :)

Yorum Yaz

Yorum Yazmak İçin Tıkla

Facebook’tan Takip Edin !