Güzellik Makyaj

Hızlı saç uzatma yöntemleri

Şimdi sizin için ve tabi ki kendim için hızlı saç uzatma yöntemlerini araştırdım. Uzun ve gür saçlara sahip olmak hepimizin istediği, ama çoğumuzun saçları ince telli ve kısadır.  Durum böyle olunca da saçlarımız normalden daha fazla yıpranıyor. Kullandığımız maşalar, pres makineleri, kirli hava vb. birçok sebep vardır.

Gelin hızlı saç uzatma yöntemlerini hep beraber inceleyelim. Daha sonra bunu destekleyici kürle devam ettirelim.  Ama öncelikle bunları maddeler halinde sıralayalım.

1)Masaj yapın

2)Saçlarınızı kestirmek

3)Saç kremi

4)Saç şekillendirici kullanmayı bırakın

5)Duş sonrası kapanışı soğuk suyla yapın

6)Beslenmenize dikkat edin

7)Yastık kılıfınızı değiştirin

Gür saçlar

1) Saçlarınıza masaj yapın

Duş aldığınız sıra da ıslak saçlarınıza saç kökünden başlayarak öne doğru masaj yapmaya başlayın.  Bu sayede tüm günün stresinide üzerinizden atabilirsiniz. Hem saç köklerinizde ki kan akışı hızlanarak saçlarınız uzayacak hemde saçlarınızın dökülmesi azalacak. Hızlı saç uzatma yöntemlerinin başında gelir.

2)Saçlarınızı kestirmek

Buna belki inanmayacaksınız ama saçlarınızı kestirmek gerçekten saçların hızlı uzamasını sağlar. Hızlı saç uzatma yöntemlerinden biri de saç kestirmedir. Saçlarımızı kestirmek bizim için bir korku filmi gibidir. Çünkü ne zaman o kuaför koltuğuna otursak uçlarında kestirmek istediğimiz saçlarımız bir anda kısacık saçlara dönüşür. Ama saçlarımızın ucunda ki kırıkları kestirmezsek sağlıklı bir şekilde uzamaz.

3)Saç kremi

Evet belki buna inanmayacaksınız ama saç kremi saçınızın uzamasını sağlıyor. Gelelim bunun sebebi de şampuan sadece saçınızda ki yağı ve kiri alır. Ama saç kremleri besleyici özelliğiyle saçınıza sağlıklı ve parlak bir görünüm vermesini sağlar. Bu yüzden ara ara şampuan adımını atlayıp saçınıza az miktar da saç kremi uygulayın durulayın ve çıkın.

Uzun saç

4)Saç şekillendirici kullanmayı bırakın

Eğer gerçekten saçınızı en hızlı yöntemlerle uzatmak istiyorsanız düzleştirici ve maşayı hiç yoktan bir süre bırakmanız gerekecek. Eğer sizin için bu imkansızsa bile saçlarınızı ısı koruyucu bakım ürünleri ile korumanız gerekecektir.

5)Duş sonrası kapanışı soğuk suyla yapmalısınız

Miss gibi duşunuzu aldınız ve merak ediyorsunuz değil mi? Hızlı saç uzatma yöntemlerinden biri nasıl soğuk su olur. Duştan çıkmadan önce saçınızı soğuk suyla durulayın. Bu sayede ısıdan kaynaklı saç yıpranmasının önüne geçmiş olursunuz.  Çok sıcak suyla saçlarınızı yıkamak hem saçlarınızı yıpratır hemde güçsüzleştirir.

6)Beslenmenize dikkat edin

Beslenmenizinde en hızlı saç uzatma yöntemiyle ilgisi vardır. Çünkü beslenmenizde protein C ve E vitaminine yer vermek önemlidir. Örn: protein bakımından zengin yumurtada aynı zamanda saç dökülmesine karşı kullanılan bioteinde yer almakta.

7)Yastık kılıfınızı değiştirin 

Uzmanlar pamuk yastık kılıflarının daha fazla sürtünme yarattığı bu nedenle daha çok saçları döktüğü belirtiliyor. Bu yüzden hızlı saç uzatma yöntemlerinin biri de yastık kılıfınızı değiştirmelisiniz.

Yazar Hakkında

Gamze Bozkurt

Maliye mezunu, evli ve mutlu :)

Yorum Yaz

Yorum Yazmak İçin Tıkla

Facebook’tan Takip Edin !