Hamilelik Pratik Bilgiler Sağlık

Ağlayan bebek nasıl susturulur?

Evet sevgili ebeveynler sizin ve sizin gibi bir çok ailenin tedirgin olduğu bir konu da,  ağlayan bebek nasıl susturulur? Bebeklerin ağlaması anne ve babayı huzursuz etse de, bu ağlamaların altında da tabiki bazı sebepler vardır. Ebeveynler özelliklede ilk bebekte daha ürkek olabiliyolar. Peki bu durumda ne yapmalıyız? Ağlayan bebek nasıl susturulur gelin bunun cevabını birlikte verelim… 🙂

Ağlayan bebekleri susturmak için size iki seçenek sunacağım.

-Ağlayan bebek nasıl susturulur?

-Ağlayan bebek üç saniyede nasıl susturulur?

Öncelikle bebeklerin ağlama nedenlerine bakalım…

bebekler neden ağlar

Bebeklerin Ağlama Nedenleri

Bebekler genelde karnı acıktığında ağlar ve karnını doyurduğunuz da bu bebeğinizin kısa bir süre içerisinde susmasını sağlayacaktır. Yada altı ıslandığında huzursuzlanıp yine ağlayacaktır. Ve en önemlisi ve dikkat etmeniz bir diğer husus ise hasta olmalarıdır. Hasta olan bebekler sıkça ağlar şunu da eklemeliyim ki sürekli ağlayan bebek susturulmaz ise hastalanması için tetiklenebilir.

AĞLAYAN BEBEK NASIL SUSTURULUR?

Öncelikle şunu söylemeliyim ki bu yöntemle bebeğiniz %80 susacaktır. 🙂

-ilk olarak bebeğinizi kucağınıza alın,

-Bebek ile olan göz temasınızı oluşturun. Bu bebeğinizle sizin aranızdaki güven duygusunu geliştirecektir.

-Bebeğinizin altının temiz, karnının tok ve hasta olmadığından emin olmanız bir problemi daha ortadan kaldıracaktır.

-Ağlayan bebeğinizi kalbinizin üzerine yatırın, annesinin kalbinin sesini duyan bebek kısa süre sonra sakinleşerek, huzur bulup uykuya dalacaktır.

NOT:Bir yöntemde bizlerde bile etkili olan ama japonların daha çok bebekler üzerinde uyguladığı bir yöntemde bebeğin saçını ve yüzünü okşama tekniğidir. Bebeğiniz bu yöntemle kısa sürede sakinleşip uykuya dalacaktır.

AĞLAYAN BEBEK ÜÇ SANİYEDE NASIL SUSTURULUR?

Ağlayan bebeğinizi kısa bir sürede susturmak istiyorsanız eğer yapacağınız işlem şu şekilde olmalı: Bebeğinizin şakak kısmına ve alın kısmına yumuşak bir nesneden yardım alarak dokunun.  Böylece bebeğinizin dikkatini dağıtacaksınız ve biraz sonra sakinleştiğini göreceksiniz. Bebeğinizi susturmak için ona ilaç yada bitkisel çaylar vermeyin. Bu bebeğinizin sağlığını olumsuz yönde etkileyebilir.

bebekleri sevin

Ağlayan bebek nasıl susturulur? sorusunun en önemli yanıtı ise bebeğinize göstereceğiniz sevgidir. Çünkü bazı bebekler annelerinden yeterince ilgi ve sevgi görmediği içinde huzursuz olup ağlayabilir. Bu da bebeklerde sıkça rastlanan bir durumdur.

Yazar Hakkında

Gamze Bozkurt

Maliye mezunu, evli ve mutlu :)

Yorum Yaz

Yorum Yazmak İçin Tıkla

Facebook’tan Takip Edin !